Fossekallen Speidergruppe og Fredrikshald Nisselaug inviterer til årets Nissetog i Halden, som i år starter i Busterudparken og avsluttes på Torvet.

Fra kl. 11.00 blir det god stemning i Busterudparken med musikk fra Halden Trekkspillklubb. Barna kan få nissesminking og prøve den morsomme rampenisseløypa for de aller minste (0–6 år). Halden Frivilligsentral selger nisseposer ved bålpanna til Fossekallen speidergruppe fra samme tidspunkt.
Kl. 12.00 ankommer nissene, og det blir både nisserier og sang fra et barnekor. Kl. 12.30 stiller vi opp til årets nissetog, sammen med Idd skolemusikkorps, Halden Janitsjar, barnekor, hester, traktorer, nisser og nissebarn.
Toget beveger seg deretter mot Torvet, hvor enda et barnekor står klare til å synge. Det blir en liten appell, før nissene ønsker alle en riktig god jul. Arrangementet avsluttes høytidelig med «Deilig er jorden» fremført av Halden Janitsjar.
Arrangementet støttes av Sparebank1stiftelsen Halden og frivillig dugnad.


